1. Udział w akcji UNICEFU w związku z 30 rocznicą uchwalenia Konwencji o prawach dziecka (20 listopada 2019). Celem akcji było uświadomienie dorosłym, iż każde dziecko posiada swoje prawa, które należy przestrzegać i respektować.
  2. Kubusiowi Przyjaciele Natury – proekologiczna edukacja dzieci. Dzięki udziałowi w akcji dzieci uczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznawały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu.
  3. Udział w akcji Góra Grosza. Celem, na który zbierane były drobne monety była pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
  4. Udział w akcji charytatywnej „Misie ratownisie – podziel się pluszakiem”, zbiórka pluszowych maskotek dla dzieci poszkodowanych w wypadkach.
  5. Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji było zwiększenie poziomu bezpieczenstwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem zajęć.
  6. Udział w projekcie „Razem chronmy nasze powietrze”. Poprzez uczestnictwo w anty smogowym happeningu „Tarnobrzeg kocha dzieci – Tarnobrzeg nie pali śmieci” – dzieci manifestowały swoją solidarność w sprawie dbałości o jakość powietrza. Projekt „Razem chronmy nasze powietrze” miał na celu podniesienie świadomości dzieci na temat zródeł zanieczyszczenia powietrza oraz jego wpływu na stan naszego zdrowia.
  7. Udział w kampanii spolecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, Celem kampanii jest uświadamianie dorosłym znaczenia głośnego czytania dziecku dla jego rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego,
  8. udział w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Celem projektu jest edukacja stomatologiczna, a także objęcie ich profilaktyką stomatologiczną. To właśnie od postawy dorosłych: rodziców, opiekunów nauczycieli i wychowawców oraz personelu medycznego zależy stan zdrowia jamy ustnej najmłodszych. W ramach projektu będą promowane zachowania prozdrowotne oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci,
  9. XI 2013 -udział w III edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowtnej „Akademia Aquafresh”,
  10. udział w V edycji ogólnopolskiej akcji pod patronatem MEN „Zboża zjadamy, energię z nich mamy”,
  11. realizacja programu „Czyste powietrze wokół nas” – profilaktyka antytytoniowa w grupie 6 latków.
  12. udział w IX edycji Akademii Zdrowego Przedszkolaka „Odporność wzmacniamy, bo o zdrowe żywienie i higienę dbamy”,
  13. udział ogólnopolskim konkursie ekologicznym dla przedszkoli pod patronatem Ministra Środowiska R.P. pt.„Drugie życie smieci”,
  14. przedszkole otrzymalo certyfikat za realizację programu IV edycji Piramidy Żywienia Przedszkolaka „Podróż do mlecznej krainy”,
  15. certyfikat za udział w VII edycji Akademii Zdrowego Przedszkolaka ”Przedszkolak bezpieczny w środowisku”.